Informacja Administratora

O nas / Про нас

Przedszkole Miejskie Nr 81 w Łodzi to przedszkole z ponad 50-letnią tradycją. Priorytetem w naszych działaniach jest współpraca z Rodzicami. Tradycją naszego przedszkola są liczne imprezy integracyjne z Rodzicami oraz uroczystości odbywające się na terenie placówki.

Przedszkole pracuje w godzinach od 6:00 do 17:00 i zapewnia każdemu dziecku bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w godzinach od 8:00 do 13:00. Za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu w czasie od 6:00 do 8:00 i od 13:00 do 17:00 rodzic płaci 1 zł. Rodzice dzieci realizujących obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz osoby, których dziecko posiada aktualną Łódzką Kartę Dużej Rodziny, są objęte opieką Rodzinnego Domu Dziecka lub opieką Rodziny Zastępczej nie ponoszą opłat za pobyt dziecka w przedszkolu. Przedszkole oferuje płatne trzy posiłki dziennie:

• śniadanie – godz. 8:30
  • II śniadanie – godz. 11:30
  • obiad – godz. 14:00.

Przedszkole oferuje zajęcia dydaktyczne, wychowawcze oraz opiekę dla dzieci w wieku 3 - 6 lat.

Przedszkole mieści się w budynku wolnostojącym. Posiada duży teren do zabaw na świeżym powietrzu, wyposażony w piaskownice i bezpieczne urządzenia ogrodowe. Teren zielony wokół przedszkola jest porośnięty drzewami i krzewami ozdobnymi. Całość zabezpieczona jest ogrodzeniem. Przedszkole posiada wielofunkcyjne sale, które są duże, jasne i dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. W każdej sali znajduje się łazienka.

Rada Pedagogiczna wraz z Dyrektorem i pozostałym personelem przedszkola dba o jak najwyższą jakość świadczonych usług. Dąży do tego, by dzieci były: ciekawe świata, radosne, aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola, kulturalne i tolerancyjne, twórcze i samodzielne w działalności zabawowej oraz edukacyjnej.

Dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, na terenie przedszkola, organizowana jest bezpłatna terapia logopedyczna i terapia pedagogiczna oraz zajęcia z pedagogiem.

W ramach podstawy programowej odbywają się zajęcia z języka angielskiego.

Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola biorą udział w nieodpłatnych zajęciach z profilaktyki wad postawy i zajęciach tanecznych.

Przedszkole współpracuje z rodzicami i różnorodnymi instytucjami, m.in.: Szkołą Podstawową Nr 58, Przedszkolem Miejskim nr 33, nr 35 i nr 160, Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2, Radą Osiedla „Bałuty - Doły”, Miejską Biblioteką Publiczną Łódź - Bałuty Filia nr 4, Centrum zajęć Pozaszkolnych nr 2, Komendą Policji, Strażą Miejską, Strażą Pożarną, łódzkimi teatrami, muzeami i instytucjami użyteczności publicznej.

Муніципальний дитячий садок № 81 у Лодзі – це дитячий садок із понад 50-річною традицією. Пріоритетом у нашій діяльності є співпраця з батьками. Традицією нашого дитячого садка є численні інтеграційні заходи з батьками та свята, які проводяться на території закладу.

Дитячий садок працює з 6:00 до 17:00 і забезпечує кожній дитині безкоштовне навчання, виховання та догляд з 8:00 до 13:00. За кожну розпочату годину перебування дитини в дитячому садку з 6:00 до 8:00 та з 13:00 до 17:00 батьки сплачують 1 злотий. Батьки дітей, які проходять обов’язкову однорічну дошкільну підготовку, та особи, чия дитина має дійсну картку багатодітної сім’ї Лодзі, перебуває під опікою сімейного дитячого будинку чи прийомної сім’ї, не стягують плати за перебування дитини в дитячий садок. У дитячому садку триразове платне харчування:

• сніданок - год 8:30
  • 2-й сніданок - 11:30
  • обід - год 14:00.

У дитячому садку проводяться дидактичні та виховні заходи, а також догляд за дітьми 3-6 років.

Дитячий садок розташований в окремому будинку. До послуг гостей велика ігрова зона на відкритому повітрі, обладнана пісочницею та безпечним садом. Зелена зона навколо дитячого садка вкрита деревами та декоративними кущами. Все огороджено парканом. Дитячий садок має багатофункціональні приміщення великі, світлі та адаптовані до потреб дітей дошкільного віку. В кожній кімнаті є санвузол.

Педагогічна рада спільно з директором та іншими працівниками дитячого садка забезпечує найвищу якість послуг, що надаються. Він прагне зробити дітей: цікавими до світу, радісними, активними учасниками життя дитячого садка, культурними та толерантними, творчими та самостійними в ігровій та навчальній діяльності.

Для дітей з особливими освітніми потребами в дитячому садку організовано безкоштовну логопедичну та педагогічну терапію, а також заняття з педагогом.

В рамках основного навчального плану проводяться заняття з англійської мови.

Усі діти, які відвідують дитячий садок, відвідують безкоштовні заняття з профілактики постави та танцювальні заняття.

Дитячий садок співпрацює з батьками та різними установами, серед яких: початкова школа № 58, муніципальні дитячі садки № 33, № 35 та № 160, Психолого-педагогічний консультаційний центр № 2, Рада житлового масиву «Bałuty - Doły». , Міська публічна бібліотека м. Лодзь – філія № 4 у Балутах, Центр позашкільної роботи № 2, Головне управління поліції, Муніципальна поліція, Пожежна охорона, Лодзькі театри, музеї та громадські установи.